Read Sochař smrti by Chris Carter Free Online


Ebook Sochař smrti by Chris Carter read! Book Title: Sochař smrti
Date of issue: 2014
ISBN: No data
ISBN 13: No data
The author of the book: Chris Carter
Language: English
Format files: PDF
The size of the: 451 KB
Edition: BB art

Read full description of the books Sochař smrti:

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.

Read Ebooks by Chris CarterRead information about the author

Ebook Sochař smrti read Online! Librarian Note: There is more than one author in the GoodReads database with this name. See this thread for more information.

Biographies can be an absolute drag, so I won’t bore anyone with a long life story.

I was born in Brasilia, Brazil where I spent my childhood and teenage years. After graduating from high school, I moved to the USA where I studied psychology with specialization in criminal behaviour. During my University years I held a variety of odd jobs, ranging from flipping burgers to being part of an all male exotic dancing group.

I worked as a criminal psychologist for several years before moving to Los Angeles, where I swapped the suits and briefcases for ripped jeans, bandanas and an electric guitar. After a spell playing for several well known glam rock bands, I decided to try my luck in London, where I was fortunate enough to have played for a number of famous artists. I toured the world several times as a professional musician.

A few years ago I gave it all up to become a full time writer.


Ebooks PDF EpubAdd a comment to Sochař smrti
Read EBOOK Sochař smrti by Chris Carter Online free

Download Sochař smrti PDF: socha-smrti.pdf Sochař smrti PDF